Rankweil 2014

Rankweil 2014

Повідомлення L. Flavivs Anaticvla » 10 липня 2014, 13:55

Нещодавно я повернувся з військово-історичної реконструкції, яку влаштовувало австрійське відділення Legio XXI Rapax у місцевості Ранквайль, Австрія. Місце надзвичайно красиве, з усіх боків оточене горами, які сягають понад 2 тис. км над рівнем моря. З однієї сторони - гори Італії, з іншої - Швейцарії, з третьої - Австрії. Погода радувала більшість днів - було тепло і вдень, і вночі, але один день дув ураганний вітер, який мало не зніс намети, а в останній день нещадно жарило сонце.
Місцевість має свою археологічну пам'ятку - фундамент римської ферми, поруч з яким у чистому полі стоїть частина експозиції знахідок з цієї ферми - "проклятая загнивающая Европа" може таке собі дозволити :D Ще одна частина знахідок перебуває у місцевому гольф-клубі, хазяїн якого сам проводить екскурсії по місцевості і показує знахідки (легіонерів він, крім того, ще й вином пригостив).
Приїхали ми в четвер ввечері, перед заходом сонця, і десь за годину, повністю згідно з історією, намети вже стояли.
"Битви з варварами" та покази різних вправ для глядачів були на вихідних зранку і ввечері, крім того для глядачів був "живий табір" - відвідувачі мали змогу відвідати римський табір і почути коментарі реконструкторів про різні аспекти його життя. Для цього всім легіонерам були дані (за їх бажанням) певні ролі - тренування, майстерня, сторожа тощо. Екскурсії проводили німецькомовні члени клубу (з Австрії та Німеччини).
Решту часу ми або відпочивали (коли палило сонце чи трохи був дощ), або тренувалися у побудові різних формацій - тестудо (з боками та без них) - сидячи та стоячи; скута кастрорум - стіна щитів; квадрат, захищений з усіх сторін; наступи у різні боки, завертання рядів вправо-вліво тощо. Вперше ми спробували робити черепаху з пілумами в руках - найважче було зі стоячого формування з пілумами в руках сісти на землю.
У битвах для глядачів не існувало певних сценаріїв, тому це дало змогу для польоту фантазії та відпрацювання різних моделей поведінки легіону під час бою. Ми реалізували фронтальний наступ, обхід з флангів, переформування з маршової колони в ході атаки у лінію та інші речі. Загалом у строю стояло понад 30 легіонерів у повному озброєнні, вексілларій та сігніфер, на чолі підрозділу стояв опціо. Було цікаво і можна було зробити певні висновки. "Бої" відбувалися з дерев'яними мечами (тренувальні мечі - рудіси - є у всіх членів клубу), щоб зменшити кількість травм.
Коротше кажучи, захід був дуже цікавим, погода гарною, "вороги" дружелюбними, а друзі вірними. Сподіваюся, в наступному році у нас вийде виїхати на заходи Рапаксу більшою кількістю людей.

Ось відео з однієї з битв, що сталися у неділю.
https://www.youtube.com/watch?v=bVtQMZ86fa8
До речі, тут показано як кожний легіонер, який вибігав з лав задля "дуелі" з варварами, був вбитий - я нарахував принаймні трьох таких. Головне тут було утримати стрій і не розбігатися - варвари нічого не можуть зробити з ним. Як видно на відео, після першого удару легіонери перестроюються у квадрат і задні ряди повернуті до ворога, який зайшов у тил - але той все одно не може перемогти. У фіналі квадрат розтягується у лінію, яка оточує всіх ворогів і перемагає. Я тоді побіг поза межі екрану - значно правіше, де "вбив" прапороносця і захопив ворожий прапор :D

Сюжет з табору і пояснення про легіонерське спорядження для німецького глядача:
https://www.youtube.com/watch?v=KCy1OIdv-nI

Деякі фото:
Porro!
Зображення

Scvta castrorvm formate!
Зображення

Testvdo (без боків):
Зображення
Аватар користувача
L. Flavivs Anaticvla
 
Повідомлень: 1151
З нами з: 14 квітня 2013, 22:51
Звідки: Kiovia, Vcraina

Повернутись до Рим

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

 Сайт присвячений організації, озброєнню та зовнішньому вигляду представників армій, що у різні часи перебували на теренах України.

cron