Що носили ромеї на ногах.

Історія, культура, археологія, військове мистецтво Східної Римської імперії

Що носили ромеї на ногах.

Повідомлення Septimus Naso » 04 листопада 2015, 04:54

Дві статті про розвиток одягу для ніг.


"Свого часу ми зацікавилися питанням візантійського одягу. Історія Візантії міцно пов'язана з історією давньої Русі, а її одяг значно вплинув на одяг панівної верстви давньоруської держави. Тож вивчення візантійського одягу має безпосереднє значення для вивчення одягу давньоруського. Це перший допис про візантійський одяг. Це перший допис з двох. Почнемо з сивої давнини, просто щоб розуміти які тенденції домінували у ромеїв в часи пізнього Риму. Стаття писалася досить давно, для одного з міжнародних форумів на російській мові. Ніяк не могли знайти часу на переклад, тож публікуємо в первісному вигляді."
http://historywearlab.blogspot.com/2015 ... -post.html

"Byzantium. Друга частина нашого допису про візантійський одяг для ніг. Оновлена та перероблена давня публікація. Розглянемо як еволюціонував цей одяг в VI-XI ст. Та яким став, в цікавих для нас X-XI ст. В цей період одяг ромеїв мав вплив на всю Європу, навіть (судячи зі знахідок) на далекі північні райони. А значить, ми повинні усвідомлювати і можливість його впливу на давню Русь. Це стаття-роздум. Вона не претендує на остаточно розставлені крапки над "і" у всьому регіоні від Середземномор'я до шляху "з варяг в греки", проте будує міцний фундамент для реконструкції візантійського одягу, та наштовхує на нові роздуми та гіпотези про одяг центральних та північних європейців."
http://historywearlab.blogspot.com/2015/10/v-x-xi.html
Аватар користувача
Septimus Naso
 
Повідомлень: 412
З нами з: 23 квітня 2013, 17:27

Повернутись до Byzantium

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

 Сайт присвячений організації, озброєнню та зовнішньому вигляду представників армій, що у різні часи перебували на теренах України.

cron